Koha kur Saimir Tahiri martohej dhe kryeministri Rama e bekonte, del fotoja e papublikuar

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:51 18-09-2015 Koha kur Saimir Tahiri martohej dhe kryeministri Rama e bekonte, del fotoja e papublikuar

Kjo është një foto e papublikuar që i takon 7 viteve më parë. Ishte koha kur ministri i Brendshëm Saimir Tahiri martohej me partneren e tij Fatlinda Berisha.

Celebrimi u bë në Bashkinë e Tiranës dhe u bekua nga kryebashkiaku i asaj kohe, sot kryeministër, Edi Rama.

Është fotografi Erdi Mara ai që nxjerr nga arkivi këtë foto dhe tregon momentin romantik e intim të ministrit të Brendshëm me bashkëshorten e tij, ndërsa kryeministri buzëqesh i lumtur për faktin që pikërisht ai i bekoi me martesë.

Rama dhe Tahiri përveçse dy personalitete të rëndësishme qeverisëse, janë edhe dy miq shumë të mirë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007094144821167
array(1) { ["section"]=> string(94) "koha-kur-saimir-tahiri-martohej-dhe-kryeministri-rama-e-bekonte-del-fotoja-e-papublikuar-21096" }