Koha për hakmarrje, Jordania godet Shtetin Islamik me sulme ajrore

Publikuar tek: bota, më 14:10 06-02-2015 Koha për hakmarrje, Jordania godet Shtetin Islamik me sulme ajrore

EPA

Jordania filloi dje një përgjigje të ashpër ndaj vrasjes brutale të një prej pilotëve të tyre luftarakë, duke sulmuar nga ajri Shtetin Islamik në Siri.

Dhjjetëra avionë luftarakë u nisën në sulmet kundër militantëve vetëm një ditë pasi Mbreti Abdullah II kishte deklaruar një luftë të pamëshirshme ndaj grupit terrorist.

Bombardimet mësohën se kanë ndodhur në provincën lindore të Deir al-Zor në Siri dike shkatërruar depot ë shumta armartimesh si dhe kampe trajnimi të terroristëve të ISIS.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012484073638916
array(1) { ["section"]=> string(70) "koha-per-hakmarrje-jordania-godet-shtetin-islamik-me-sulme-ajrore-2535" }