Kohë koronavirusi, ambasada italiane dhuron gjak, bën thirrje për vullnetarë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:05 14-04-2020 Kohë koronavirusi, ambasada italiane dhuron gjak, bën thirrje për vullnetarë Foto e ambasades

Ambasada e Italisë në Tiranë bën me dije se ka ndërmarrë një nismë për të dhuruar gjak të mërkurën më 15 prill.

Sakaq u ka bërë thirrje të gjithëve që t’i bashkohen kësaj nisme dhe në njoftim ka vënë edhe numrat e kontaktit për këdo që do të bëhet pjesë e dhurimit vullnetar të gjakut.

Ky organizim vjen në bashkëpunim me Organizatën Shqiptare të Dhuruesve Vullnetarë të Gjakut, dhe Qendrën Kobmëtare të Transfuzionit të Gjakut Tiranë.

5e9574f5f03dbambasada_italiane_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096540451049805
array(1) { ["section"]=> string(81) "kohe-koronavirusi-ambasada-italiane-dhuron-gjak-ben-thirrje-per-vullnetare-202531" }