Kokaina: Ekspertët e DEA-s zbarkojnë në Shqipëri, ZBULOHEN lëvizjet e para

Publikuar tek: aktualitet, më 11:46 06-03-2018 Kokaina: Ekspertët e DEA-s zbarkojnë në Shqipëri, ZBULOHEN lëvizjet e para

Burime nga porti i Durrësit bëjnë me dije se në terminalin e kontenierëve kanë mbërritur ekspertët e DEA-as.

Ekspertët kanë disa ditë që kanë mbërritur, dhe janë nga Qendra antidrogë e Ballkanit në Athinë.

Deri tani, mësohet se kanë kontrolluar procedurat e doganës, dhe kanë filluar të gjitha verifikimet. Dyshohet se droga vinte nga Kolumbia e fshehur mes bananeve, por u zbulua nga skaneri në portin e Durrësit.

Sakaq, policia kishte patur dyshime edhe më herët për konetenierët e kompanisë ‘Arbri Garden’.

Policia arrestoi dy 25 vjeçarët, Donaldo Lushaj dhe Armando Pezaku, njëri nga Tropoja dhe tjetri nga Durrësi. Gjithashtu është shpallur në kërkim Arbër Çekaj dhe po vijon puna për evidentimin e pasurive të të arrestuarve në këtë aksion.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « S’duron më artistja Blerina Shalari: Pse ma tundni para syve aftësinë e kufizuar? S’pranoj ASNJË ftesë (REAGIMI I PLOTË)
Rrëfehet menaxheri i 'Arbri Garden', ZBULON DETAJIN E FORTË që hedh dritë mbi të vërtetën për kokainën (E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.011620044708252
array(1) { ["section"]=> string(79) "kokaina-ekspertet-e-dea-s-zbarkojne-ne-shqiperi-zbulohen-levizjet-e-para-112360" }