Kokaina rekord kapur në Durrës, Xhafaj takon drejtorin e policisë: Vlerësoj konfidencialitetin e operacionit (E PLOTË)

Publikuar tek: politike, më 14:40 28-02-2018 Kokaina rekord kapur në Durrës, Xhafaj takon drejtorin e policisë: Vlerësoj konfidencialitetin e operacionit (E PLOTË)

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka takuar Drejtorin e Përgjithshëm Ardi Veliu dhe drejtuesit e operacionit të fundit antidrogës për sasinë rekord të kokainës, prej 613 kg., kapur mbrëmjen e djeshme në portin e Durrësit, brenda një kamioni me banane.

Bëhet me dije se, ministri përgëzoi Policinë e Shtetit dhe inkurajoi për një hetim gjithëpërfshirës. Xhafaj vlerësoi faktin e ruajtjes së konfidencialitetit të operacionit nga Policia dhe Hetimi Doganor. Ministri kërkoi gjithashtu bashkëpunim të ngushtë me Prokurorinë për t’i shkuar deri në fund hetimit.

LEXO EDHE:KOKAINA ME VLERË 180 MLN EURO FSHEHUR NË KAMIONIN ME BANANE, ARRESTOHEN 2 TRAFIKANTË, SHPALLET NË KËRKIM BIZNESMENI (EMRAT- DETAJE TË REJA)

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013207912445068
array(1) { ["section"]=> string(121) "kokaina-rekord-kapur-ne-durres-xhafaj-takon-drejtorin-e-policise-vleresoj-konfidencialitetin-e-operacionit-e-plote-111758" }