Kokainë dhe mijëra euro në kamionin me patate të ngrira, arrestohen 2 shqiptarë në Itali (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:04 15-05-2019 Kokainë dhe mijëra euro në kamionin me patate të ngrira, arrestohen 2 shqiptarë në Itali (VIDEO) Foto ilustruese

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar në portin e Barit në Itali për trafik ndërkombëtar droge.

Gjatë kontrollit në doganën e portit të Barit në automjetin e tyre që vinte nga Holanda me destinacion Shqipërinë, u gjetën rreth 7 kg kokainë e mbi 150 mijë euro cash.

Kamioni transportonte patate të ngrira nga Hollanda në Shqipëri e tranzitonte përmes portit të Barit.

Lënda narkotike së bashku me paratë ishin fshehur në një vend të modifikuar enkas në kabinën e shoferit. 

Dy shiqptarët 30 dhe 44 vjeç, identitetet e të cilëve nuk dihen ende,  janë vënë në pranga e janë në dispozicion të autoriteteve gjyqësore italiane në burgun e Barit.

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0098180770874023
array(1) { ["section"]=> string(94) "kokaine-dhe-mijera-euro-ne-kamionin-me-patate-te-ngrira-arrestohen-2-shqiptare-ne-itali-164428" }