Kokainë, marijuanë e hashash... DETAJE nga operacioni 'SHEFI', 17 SHQIPTARË të arrestuar (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:49 14-03-2018 Kokainë, marijuanë e hashash... DETAJE nga operacioni 'SHEFI', 17 SHQIPTARË të arrestuar (VIDEO) Foto gjatë operacionit \"Shefi\"

Arrestohen 17 shqiptarë në Itali.

Ka përfunduar mëngjesin e sotëm operacioni antidrogë “Shefi”, falë bashkëpunimit të policisë italiane me atë shqiptare.

Mësohet nga mediat italiane se gjatë operacionit janë arrestuar 43 persona të akuzuar për trafik kokaine, hashashi dhe marijuane, ku 17 prej tyre janë shtetas shqiptarë.

Droga trafikohej nga Shqipëria drejt Puglia-s me mjete lundruese, ndërsa gjaë operacionit është sekuestruar sasi e madhe droge. 

Në operacion kanë marrë pjesë 200 forca policie, ndërkohë hetimi ka filluar që në vitin 2016.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Veliaj uron Ditën e Verës : Një vit me xhevahirin e Tiranës
Policia parandalon VRASJEN në Mirditë, arrestohet 29-vjeçari (EMRI- DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.01036810874939
array(1) { ["section"]=> string(94) "kokaine-marijuane-e-hashash-detaje-nga-operacioni-shefi-17-shqiptare-te-arrestuar-video-113209" }