Kokainë me çmim të lartë dhe për klient VIP, dalin DETAJE të reja nga operacioni ndërkombëtar (U arrestuan 3 super të kërkuarit shqiptarë)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:30 09-12-2019 Kokainë me çmim të lartë dhe për klient VIP, dalin DETAJE të reja nga operacioni ndërkombëtar (U arrestuan 3 super të kërkuarit shqiptarë) Foto ilistruese

Detaje të reja kanë dalë nga operacioni policor ndërkombëtar “ROMANO 2017", ku ranë në pranga tre shqiptarë.

Mësohet se grupi trafikonte kokainë drejt Amerikës së Jugut, Holandës, Gjermanisë dhe Italisë.

Sakaq, bëhet me dije se ata shisnin rreth 100 kg në vit dhe kryesisht për klient vip me çmim të lartë.

Kujtojmë që shqiptarët e arrestuar janë shtetasit Florenc Mema, Demokrat Çizmja dhe Luan Bodlli.

Ndërkohë hetimi për këtë grup kriminal ka nisur në vitin 2017, pasi dyshohet se ky grup kryente trafikim të lëndëve narkotike nga vende të ndryshme drejt Italisë.

78689594_725566084597591_938419168418463744_n (1).jpg78541237_593556154518840_2353795395655565312_n_1.jpg78625680_495469607728967_5437086889137930240_n (1).jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024986982345581
array(1) { ["section"]=> string(142) "kokaine-me-cmim-te-larte-dhe-per-klient-vip-dalin-detaje-te-reja-nga-operacioni-nderkombetar-u-arrestuan-3-super-te-kerkuarit-shqiptare-188871" }