Kokainë, mijëra euro dhe armë, ARRESTOHEN dy shqiptarë dhe dy vajza rumune (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:28 02-04-2018 Kokainë, mijëra euro dhe armë, ARRESTOHEN dy shqiptarë dhe dy vajza rumune (FOTO) Droga, eurot, arma dhe celularët e sekuestruar

Një grup trafikantësh është goditur nga policia italiane, dhe si pasojë janë arrestuar 4 persona.

Bëhet fjalë për 2 shtetas shqiptarë dhe dy vajza rumune. Ngjarja ka ndodhur në Cesano Maderno dhe në banesën e personave janë gjetur 40 kilogramë kokainë dhe marijuanë, mijëra euro dhe një armë.

Policia ka zbuluar se brenda pakove me kokainë dhe marijuanë kishte edhe paund britanikë. Sipas mediave italiane vajzat rumune janë të dyja të moshës 29-vjeç, ndërsa shqiptarët janë përkatësisht 31 dhe 40-vjeç, ndërsa identiteti i tyre ende nuk bëhet i ditur.

Droga u gjet në pako të ndara nga njëra-tjetra dhe të fshehura në dollap dhe çanta. Gjatë kontrollit policia italiane gjeti edhe një pistoletë 9x21 gjysmë-automatike me 10 plumba, të vjedhura në Paderno Dugnano nëntorin e kaluar, si dhe më shumë se 9 mijë euro në para të gatshme dhe 7 smartphones.

Të arrestuarit po transferohen në burgun e Monza dhe atë të San Vittore në Milano.Newsbomb.al/

armi-e-40-chili-di-droga-in-casa-arrestate-due-coppie-a-cesano-maderno_25172eb8-365d-11e8-aa57-0db3119d44e6_700_455_big_story_linked_ima.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish-truproja e Berishës tregon çfarë ndodhi në Kukës ditën e protestës: Po shkoja në shtëpi kur pashë…
TRAGJIKE/ ‘Jam Landi, po mbytem! Jorgjia të kujdeset për fëmijët’, gjendet varka e braktisur në Zvërnec dhe një LETËR »
Article Logic
Execution time: 0.011310815811157
array(1) { ["section"]=> string(84) "kokaine-mijera-euro-dhe-arme-arrestohen-dy-shqiptare-dhe-dy-vajza-rumune-foto-115408" }