Kokainë në banane, arrestohen dy trafikantët e drogës (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:02 27-03-2017

Arrestohen në flagrancë dy persona, pasi dyshohet se trafikonin sasi të mëdha kokaine, duke e fshehur atë në banane të rreme.

Ngjarja u shënua në Spanjë, gjatë një operacioni në qytetet bregdetare spanjolle të Malaga dhe Valencia.

Pas kontrollit, policia gjeti një sasi prej 17 kg kokainë të fshehur në 57 banane të rreme. Këto të fundit i kishin përzier me banane të tjera reale, për të mos u zbuluar lehtë.

Në videon e publikura nga vendngjarja shihet se si zyrtarët thyejnë “bananet e kokainës” duke përdorur kaçavida dhe çekiçë.

  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grupi neo-Nazist del në gjyq në Francë, kundër tyre 35 akuza për tentativë vrasjesh
Gratë myslimane mblidhen në urën e “Westminster” në Londër, ky është mesazhi i madh që japin »
Article Logic
Execution time: 0.009192943572998
array(1) { ["section"]=> string(64) "kokaine-ne-banane-arrestohen-dy-trafikantet-e-droges-video-73273" }