Kokëdhima flet nga jugu për PS: Është parti atdhetare dhe serioze. Reformohemi gjithnjë

Publikuar tek: politike, më 12:28 12-12-2015 Kokëdhima flet nga jugu për PS: Është parti atdhetare dhe serioze. Reformohemi gjithnjë

Deputeti socialist Koço Kokëdhima ka folur sot nga Gjirokastra për Partinë Socialiste, reformat e saj, antarësimet, PD-në dhe e ka thënë prerë se do fitojnë zgjedhjet e 2017.

‘’Partia jonë është parti atdhetare, serioze dhe e hapur’’, tha Kokëdhima për PS-në.

Pjesë nga fjala e deputetit Kokëdhima në jug:

“Saliu është atje një makineri shpifjesh, e batërdie, me urën e zjarrit në dorë që e ka marrë peng edhe opozitën. Ne kemi nevojë për opozitën dhe kritikat e saj, por Saliu me të vetët e kanë kthyer  në një llogore, në mbrojtje të interesave dhe abuzimeve që bëhen gjatë të gjithë kohës që qeverisin të vetët. E pengojnë Shqipërinë të eci përpara, por Shqipëria do t’i shpërfillë më keq se në 2013 dhe gjithnjë e më shumë do bashkëpunojmë me qeverinë tonë.

Nuk është e përsosur partia jonë, por është një parti atdhetare, serioze e hapur me përgjegjësi të lartë ndaj vendit, ndaj popullit, ndaj atdheut. Do të modernizohemi dhe aftësohemi për një drejtim sa më të shëndoshë të qeverisjes.

Gjithë këto 25 vite ka qenë në reformim të pandërprerë. Gjithmonë është reformuar PS sepse situatat janë të ndryshme. Nevoja për t’u përshtatur organizivisht është e dukshme. PS dëshiron që të jetë më funksionale, t’u japë më shumë mundësi qytetarëve. Për të hapur radhët e saj për antarësime të gjera te të gjithë qytetarët.

Të papunët, janë të shumtë në numër, por s’e zgjidhin të papunët. Pra papunësinë do ta zgjdhi zhvillimi. Ta bëjmë më funksionale edhe partinë, edhe shtetin dhe pushtetin.

Reforma e re nuk është për t’u marrë partinë këtyre të vjetërve, se ka ndonjë kryetar organizate që thotë: “Ça do bëni, do me merrni partinë?’’

Kemi shumë respekt për familjet e lidhura me PS si familje dhe fis. Po nuk na bëjnë shumë punë. Duam një parti të shtrirë e përfaqësi gjeografike kudo, me qëllim që edhe eficenca jonë të jetë e lartë.

Me këtë parti të dashur pjesmarrës ne do t’i fitojmë zgjedhjet e 2017. Do t’i çojmë para punët, do t’i thellojmë këto reforma, për një Shqipëri të pastër nga të gjitha palaçollëqet e Saliut dhe Salizmit’’

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091650485992432
array(1) { ["section"]=> string(91) "kokedhima-flet-nga-jugu-per-ps-eshte-parti-atdhetare-dhe-serioze-reformohemi-gjithnje-27589" }