Kokëdhima kërkesë për raportin e OSBE: Të dimë se ku bazohet

Publikuar tek: aktualitet, më 12:57 14-09-2015 Kokëdhima kërkesë për raportin e OSBE: Të dimë se ku bazohet

Deputeti i Partisë Socialiste Koço Kokëdhima ka thënë se OSBE-së i është kërkuar informacion për të ditur se ku është bazuar Raporti i shumëpërfolur në media.

“ OSBE duhet të na vë dispozicion Raportin dhe për këtë është bërë edhe një kërkesë”, tha Kokëdhima pas mbledhjes së Partisë Socialiste. Lidhur me raportin ka reaguar edhe deputeti Paulin Sterkaj i cili tha se ai është i përbërë nga spekulime të mediave dhe rrjeteve sociale.

Në Raportin e dalë në media, për të cilin OSBE nuk e ka munguar ekzistencën, përflitet për 31 deputetë nga parti të ndryshme dhe lidhjet e tyre me krimin dhe korrupsionin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shteti me dy standarte, në burg ata që dëmtojnë por shikoni sesi i thyen vetë pemët
Kallëzohet penalisht kreu i Gjykatës së Apelit, Alaudin Malaj, fshehu 1.7 milionë euro »
Article Logic
Execution time: 0.011512994766235
array(1) { ["section"]=> string(65) "kokedhima-kerkese-per-raportin-e-osbe-te-dime-se-ku-bazohet-20732" }