Kolegët e nisin Vitin e Ri keq, “copy-paste” punës së të tjerëve (RASTI FLAGRANT)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:31 03-01-2017 Kolegët e nisin Vitin e Ri keq, “copy-paste” punës së të tjerëve (RASTI FLAGRANT)

Është kthyer në një fenomen tashmë marrja e lajmeve “copy-paste” nëpër portalet online.

Është thuajse e pamundur të merresh me të gjitha rastet por hera-herës newsbomb.al ka shkruar për “hajdutët online” duke shpresuar në reflektim të tyre dhe një nisje të re, meqë jemi dhe në ditët e para të Vitit të Ri.

Por duket se edhe këtë vit kolegët e kanë nisur shumë keq punën.

Ky është një rast flagrant, ku faqja “Jeta Osh Qef” ka marrë “copy-paste” lajmin e newsbomb.al për mbylljen e shkollave duke mos denjuar t’i ndërrojë as titullin, një gjest i përsëritur në seri.

Kujtojmë kolegët e faqes sociale se newsbomb.al nga ana tjetër i citon gjithmonë kur bëhet fjalë për punën e tyre ndërsa shpresojmë në një “kthim faqeje” në ditët në vazhdim.

Lajmi i newsbomb.al

news.png

Lajmi i Jeta osh Qef

jeta.png

new.jpg

k.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091569423675537
array(1) { ["section"]=> string(82) "koleget-e-nisin-vitin-e-ri-keq-copy-paste-punes-se-te-tjereve-rasti-flagrant-64481" }