Kolegji Zgjedhor pranon kërkesën e PD, Kurbini do të ketë kandidatin e djathtë

Publikuar tek: politike, më 18:55 28-05-2015 Kolegji Zgjedhor pranon kërkesën e PD, Kurbini do të ketë kandidatin e djathtë

Kolegji Zgjedhor ka pranuar kërkesën e PD si dhe ka shfyqëzuar vendimin e KQZ për kandidatin e Kurbinit. Kolegji ka vendosur që kandidati i djathtë Ilir Pjetraj të regjistrohet në listën e kandidatëve për bashkinë e Kurbinit brenda datës 30 maj.

Relatori i kësaj çështje komunikoi vendimin e marrë pas tre orësh debat. Ky vendim është mirëpritur nga Partia Demokratike . Partia Socialiste kërkoi çregjistrimin e Pjetrajt i cili u regjistrua pas dorëheqjes së kandidatit të djathtë Altin Biba.

Kurbini tashmë do të shkojë në zgjedhjet lokale me dy kandidatë nga të dyja aleancat dhe jo vetëm me kandidatin e ASHE, sikundër ishte deri tani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091969966888428
array(1) { ["section"]=> string(83) "kolegji-zgjedhor-pranon-kerkesen-e-pd-kurbini-do-te-kete-kandidatin-e-djathte-12177" }