Koleksionisti vret për një monedhë dhe dënohet përjetësisht (Dëshira e vetme që kishte)

Publikuar tek: bota, më 14:18 26-03-2019 Koleksionisti vret për një monedhë dhe dënohet përjetësisht (Dëshira e vetme që kishte) Autori

Danny Bostoch, 33-vjeç, nga qyteti i Essex në Britaninë e Madhe u arrestua pasi akuzohet për vrasjen e një 52-vjeçari.

Sipas the Mirror 33-vjeçari ka goditur me thikë 17 hërë viktimën dhe është përpjekur që t’i vërë flakën shtëpisë për të shkatërruar provat.

Sipas policisë vendase 33-vjeçari kërkonte një monedhë të rrallë për koleksionin e tij që ishte në pronësi të  52-vjeçarit. Danny ka vrarë 52-vjeçarin në shtëpinë e tij në Essex për të marrë monedhën dhe nga zhurma e lartë komshinjtë e kanë parë në vendngjarje dhe kanë informuar policinë.

Gjykata vendosi sot se Danny Bostoch është fajtor dhe dënohet përjetësisht me minimumin e 30 viteve burg.

Danny tha për the Mirror se e vetmja gje që kërkoi nga gjykata është të mbante monedhat e tij diçka e cila nuk i është lejuar.

(Viktima)

54728392_970278876674923_6931323955789692928_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011482000350952
array(1) { ["section"]=> string(92) "koleksionisti-vret-per-nje-monedhe-dhe-denohet-perjetesisht-deshira-e-vetme-qe-kishte-157955" }