Kombëtarja e femrave njihet me kundërshtaret e grupit eliminator të Botërorit 2019

Publikuar tek: sport, më 13:59 25-04-2017 Kombëtarja e femrave njihet me kundërshtaret e grupit eliminator të Botërorit 2019

Kombëtarja e femrave të Shqipërisë ka njohur sot kundërshtarët që do të ketë në grupin Eliminator për Botërorin e "Francë 2019".

Vajzat kuqezi do të jnë në Grupin 2 së bashku me Zvicrën, Skocinë, Poloninë dhe Bjelorusinë. Ekipi që drejtohet nga trajneri Amir Grima arriti një sukses historik teksa u kualifikua nga grupet paraeliminatore ku grumbulloi 7 pikë, pas dy fitoreve kundër Kosovës dhe Greqisë dhe një barazimi ndaj Qipros.

18110154_806598739492960_1509429821_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026569128036499
array(1) { ["section"]=> string(88) "kombetarja-e-femrave-njihet-me-kundershtaret-e-grupit-eliminator-te-boterorit-2019-76393" }