Kombëtarja e femrave ‘tronditet’ para ndeshjes me Qipron, trajneri Amir Grima pozitiv me Covid-19

Publikuar tek: sport, më 11:58 26-11-2020 Kombëtarja e femrave ‘tronditet’ para ndeshjes me Qipron, trajneri Amir Grima pozitiv me Covid-19 Trajneri Amir Grima

Kombëtarja shqiptare e femrave do të luajë dy ndeshjet zyrtare për eliminatoret e Europianit 2022 ndaj Qipros (27 nëntor në stadiumin “Loro Boriçi”) dhe Portugalisë (më 1 dhjetor në transfertë).

Një ditë para sfidës të gjitha lojtaret dhe stafi teknik kuqezi ka kryer testin për covid-19 dhe trajneri Amir Grima.Pak minuta më parë kanë dalë edhe përgjigjet e tamponëve dhe trajneri Grima ka rezultuar pozitiv dhe është izoluar menjëherë për të evituar kontaktet me pjesën tjetër të skuadrës.

Në orën 12:30 do të mbahet konferenca për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Qipros dhe në vend të trajnerit Grima pritet të dalë ndihmësi i tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Real Madrid ‘lë jashtë’ Europës Interin, Atalanta e Gjimshitit bën mrekullinë përballë Liverpool (REZULTATET E PLOTA)
»
Article Logic
Execution time: 0.013092041015625
array(1) { ["section"]=> string(101) "kombetarja-e-femrave-tronditet-para-ndeshjes-me-qipron-trajneri-amir-grima-pozitiv-me-covid-19-229181" }