Kombëtarja në fushë, Cakaj i përgjigjet nga zyra: Informoj që passaportat diplomatike të kuqezinjve…

Publikuar tek: aktualitet, më 22:26 10-09-2019 Kombëtarja në fushë, Cakaj i përgjigjet nga zyra: Informoj që passaportat diplomatike të kuqezinjve…

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka reaguar pas lajmit se kombëtares shqiptare i janë hequr passaportat diplomatike.

Përmes një statusi në Twitter, Cakaj i ka uruar kombëtares suksese dhe informon se lajmi i shpërndarë është i pavërtetë.

‘Duke i uruar Kombëtares së Shqipërisë një mbrëmje të  suksesshme sonte, informoj se lajmi i shpërndarë në hava, lidhur me heqjen e pashaportave diplomatike të kuqezinjve është fundekrye i gënjeshtërt’, shkruan ministri.

Kujtojmë qè ishte lojtari i kombëtares Andi Lila, ai që u shpreh publikisht se kuqezinjve i ishin hequr passaportat

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071489810943604
array(1) { ["section"]=> string(104) "kombetarja-ne-fushe-cakaj-i-pergjigjet-nga-zyra-informoj-qe-passaportat-diplomatike-te-kuqezinjve-178006" }