Kombëtarja rrezikon Europianin, gjithçka për 100 mijë euro

Publikuar tek: sport, më 22:51 25-07-2018 Kombëtarja rrezikon Europianin, gjithçka për 100 mijë euro Foto ilustruese

Kombëtarja shqiptare e volejbollit rrezikon seriozisht të mos shkojë në eleminatoret e Europianit për femra dhe meshkuj. 

Gjithçka luhet për vetëm 100 mijë euro. Burime për Neësport.al bëjnë të ditur se Presidenti i Federatës Shqiptare të Volejbollit, Erlind Pëllumbi i ka kërkuar Ministrisë së Sportit ndihmë, por deri më tani nuk ka marrë asnjë përgjigje dhe asnjë financim.

Më tej, burimet bëjnë të ditur se tashmë “karta” e fundit është kryeministri i Shqipërisë Edi Rama.

Kujtojmë  që eleminatoret e Europianit fillojnë së shpejti, por nëse nuk arrihet shifra e sipërpërmendur, atëherë Kombëtarja rrezikon seriozisht për të mos marrë pjesë në një nga garat më prestigjoze të këtij sporti.

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.061685085296631
array(1) { ["section"]=> string(64) "kombetarja-rrezikon-europianin-gjithcka-per-100-mije-euro-129133" }