Kombëtarja Shqiptare ndeshje miqësore me Gjermaninë, konfirmon De Biasi

Publikuar tek: sport, më 20:45 05-02-2016 Kombëtarja Shqiptare ndeshje miqësore me Gjermaninë, konfirmon De Biasi

Kombëtarja Shqiptare në futboll do të zhvillojë një ndeshje miqësore me kampionët e botës, Gjermaninë. Miqësorja do të zhvillohet përpara kampionatit europian dhe kjo është konfirmuar nga vetë trajneri i kuqezinjve, Gianni de Biasi.

Duke folur për median italiane “NuovaVenezia”, lidhur me përgatitjet e Shqipërisë për Euro2016, De Biasi ndër të tjera ka thënë: “Do të përgatitemi në Austri dhe do të luajmë një ndeshje miqësore me Gjermaninë. Një test i vërtetë. Në europian nuk do të jetë vetëm ekipi, por i gjithë kombi”.

Nga ana e Federatës Shqiptare të Futbollit nuk është konfirmuar ende kjo deklaratë e De Biasit. Më herët është bërë zyrtare se në fund të muajt mars Shqipëria do të zhvillojë një ndeshje miqësore me Austrinë. Kundërshtari i dytë deri më tani nuk është bërë i ditur, por në rast se fjalët e trajnerit italian rezultojnë të sakta, atëherë Shqipëria do të përballet për të 17-ën herë me gjermanët.

image.jpg

*De Biasi me stafin e NuovaVenezia

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0079081058502197
array(1) { ["section"]=> string(76) "kombetarja-shqiptare-ndeshje-miqesore-me-gjermanine-konfirmon-de-biasi-31850" }