Kombëtarja shqiptare trondit mediat serbe: Problem për Serbët, fitore e re e Shqipërisë

Publikuar tek: aktualitet, më 21:45 29-03-2015 Kombëtarja shqiptare trondit mediat serbe: Problem për Serbët, fitore e re e Shqipërisë Futbollistet e kombetares pas golit te fitores

Mediat serbe nuk e kanë pritur aspak mirë fitoren e Shqipërisë ndaj Armenisë me rezultatin 2 me 1. Ndërkohë që Portugalia u ka shkaktuar atyre humbjen e radhës, në kuadër të grupit të parë, duke e mposhtur Serbinë me rezultatin po 2 me 1. Portugalia shënoi që në fillim, por më pas serbët barazuan. Ndërkohë që në minutën e 63 Portugalia shënon golin e fitores. 

Portugalia është në krye të grupit I me nëntë pikë, dy më shumë se Danimarka dhe Shqipëria. Serbia ka vetëm një pikë dhe ndan vendin e fundit me Armeninë.

Mediat sportive serbe online kanë shkruar me “dhimbje” për Shqipërinë. “Kthimi i Shqipërisë për katër minuta, ia vështirëson jetën Serbisë” thuhet në titullin e gazetës Blic online. Ndërsa një tjetër portal online sportske.net ka një tjetër titull: Problem për serbët, fitore e re e Shqipërisë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Cani tenton t’i japë babait 91-vjeçar 250 milionë lekë nga buxheti i shtetit, Rama e ndal
UEFA i heq 6 pikë Serbisë. E korrigjon, ishte gabim teknik »
Article Logic
Execution time: 0.012120962142944
array(1) { ["section"]=> string(90) "kombetarja-shqiptare-trondit-mediat-serbe-problem-per-serbet-fitore-e-re-e-shqiperise-7293" }