Kombëtarja shqiptare vatër e Covid-19, infektohet lojtari titullar dhe shumë i rëndësishëm i ekipit

Publikuar tek: sport, më 18:10 28-11-2020 Kombëtarja shqiptare vatër e Covid-19, infektohet lojtari titullar dhe shumë i rëndësishëm i ekipit Kombëtarja shqiptare

Kapiteni i Kombëtares, Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv në testet e Covid-19.

Gardiani kuqezi u kthye në Itali pas dy ndeshjeve në Ligën e Kombeve me Shqipërinë, teksa qëndroi në karantinë të detyruar 10 ditore.

Pas testeve të djeshme, kur shpresohej se ai do t’I bashkohej Spal në Serie B, ka rezultuar me coronavirus. Kështu, Berisha do duhet të qëndrojë edhe 14 ditë të tjera në karantinë dhe më pas mund t’I rikthehet aktivitetit normal.

Duket se te Kombëtarja kuqezi janë prekur disa lojtarë, ku theksojmë se Hysaj nuk luajti dot të dyja ndeshjet pasi u prek nga Covid-19 në grumbullimin me kuqezinjtë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bashkia e Shkodrës nxjerr në ankand 'Klubin e Futbollit Vllaznia', ja çmimi fillestar
»
Article Logic
Execution time: 0.01256799697876
array(1) { ["section"]=> string(105) "kombetarja-shqiptare-vater-e-covid-19-infektohet-lojtari-titullar-dhe-shume-i-rendesishem-i-ekipit-229461" }