Kombëtarja tenton surprizën me Italinë, De Biazi zgjedh katër lojtarë nga kampionati shqiptar (Emrat)

Publikuar tek: sport, më 22:16 18-03-2017 Kombëtarja tenton surprizën me Italinë, De Biazi zgjedh katër lojtarë nga kampionati shqiptar (Emrat)

Shqipëria do të luajë kundër Italisë, në kuadër të eliminatoreve të Botërorit "Rusi 2018".

Për këtë ndeshje, trajneri i kuqezinjve Xhani De Biazi ka përzgjedhur lojtarët që do të grumbullohen, por ende nuk e ka zbuluar listën. Orët e fundit flitej që Lorenc Trashi i Partizanit është njëri nga 4 futbollistët e përzgjedhur në Superiore.

Megjithatë burime e përgënjeshtrojnë këtë lajm, teksa konfirmohet si zgjedhje e teknikut italian, Liridon Latifi. Ndërkohë 3 lojtarët e tjerë janë: Alban Hoxha, Orges Shehi dhe Albi Alla. Shqipëria do të luajë kundër Italisë në 24 mars në Palermo.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021929025650024
array(1) { ["section"]=> string(104) "kombetarja-tenton-surprizen-me-italine-de-biazi-zgjedh-kater-lojtare-nga-kampionati-shqiptar-emrat-72388" }