Kombëtarja U19-të, Rama dhe Berisha bëhen bashkë: Të unifikuar për të arritur maksimumin

Publikuar tek: sport, më 18:56 27-09-2017 Kombëtarja U19-të, Rama dhe Berisha bëhen bashkë: Të unifikuar për të arritur maksimumin

Ditën e sotme ka filluar grumbullimi i kombëtares U19-të e drejtuar nga Erion Bogdani. Në konferëncën për shtyp kanë dalë dy nga lojtarët më të spikatur të skuadrës së Bogdanit, Eli Berisha dhe Rezart Rama.

Rama për këtë ndeshje do të jetë kapiten i skuadrës, ndërsa Berisha pas kalimit tek Leganese do të jetë një pikë e rëndësishme për trajnerin Bogdani.

Por pavarsisht se mbajnë dy mbiemra shumë të lakuar në politikën shqiptare, ata nuk ngjasojnë farë me atë, pasi njëzëri shprehen se skuadra duhet të jap maksimumin për të arritur objektivat.

Përfaqësuesja u19-të  pas duelit me Ukrainën do të zhvilloj po në Tiranë edhe dy takimet e tjera të grupit 12, më konkretisht do të përballet me Malin e Zi me 7 Tetor dhe me Norvegjinë më datë 10 të po të njëjtit muaj.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076220035552979
array(1) { ["section"]=> string(92) "kombetarja-u19-te-rama-dhe-berisha-behen-bashke-te-unifikuar-per-te-arritur-maksimumin-93907" }