Kombëtarja U21 e nis me humbje, Ukraina fiton në “Selman Stermasi”

Publikuar tek: sport, më 21:40 04-10-2017 Kombëtarja U21 e nis me humbje, Ukraina fiton në “Selman Stermasi”

Kombëtarja shqiptare e futbollit U-19 i ka filluar me humbje ndeshjet eliminatore të Kampionatit Europian U-19 “Finlandë 2018”.

Në ndeshjen e zhvilluar në “Selman Stërmasi” përballë Ukrainës, kuqezinjtë e drejtuar nga Erjon Bogdani u munden me rezultatin 1-0, shkruan “atsh”. Edhe pse në përgjithësi u zhvillua një lojë e mirë dhe me raste, një gabim i Gjurës në minutën e 30-te i dha mundësinë Suprias që të shënojë golin e vetëm të takimit.

Në pjesën e dytë, në minutën e 52-të, portieri Pano Qirko priti një penallti duke i mohuar Ukrainës golin e dytë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021430969238281
array(1) { ["section"]=> string(69) "kombetarja-u21-e-nis-me-humbje-ukraina-fiton-ne-selman-stermasi-94760" }