"Komisariati Dixhital", ikën energjia elektrike, Ramës i ndërpritet fjala

Publikuar tek: aktualitet, më 09:50 13-05-2015

Gjithçka dukej se po shkonte siç duhej në prezantimin e "Komisariati Dixhital" deri në momentin që u ndërpre energjia elektrike duke i lënë fjalën përgjysmë kryeministrit Rama.

Tahiri mundi të prezantojë aplikacionin e  ri, të quajtur “Komisariati Dixhital” i cili do të jetë shërbimi më i ri i ofruar nga ministria e Inovacionit dhe ministria e Brendshme dhe që ka si qëllim t’u shërbejë qytetarëve nëpërmjet denoncimit online të rasteve të shkeljeve, dhunës,  vjedhjeve e çdo rasti që përbën vepër penale por pikërisht në momentin kur kryeministri Rrama mori fjalën pas ministrit Tahiri, energjia elektrike u ndërpre.

Paradoksale! Flasim për teknologji e inovacion por nuk kemi ende energji elektrike.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbërrin në Tiranë Erdogan, pritet në Presidencë nga Nishani
Hetim mbi Becchettin, Agon e Kalivaç dhe një ministër shqiptar: Ai na kërcënon me TV »
Article Logic
Execution time: 0.011564016342163
array(1) { ["section"]=> string(75) "komisariati-dixhital-iken-energjia-elektrike-rames-i-nderpritet-fjala-11036" }