Komisioneri europian Johannes Hahn, vizitë dyditore në Shqipëri

Publikuar tek: aktualitet, më 16:29 21-03-2015 Komisioneri europian Johannes Hahn, vizitë dyditore në Shqipëri Komisioneri i Bashkimit Europian Johannes Hahn

Komisioneri i Bashkimit Europian Johannes Hahn do të vizitojë të hënën Shqipërinë. Kjo është vizita e tij e parë në Shqipëri dhe pritet që të takohet me autoritetet më të larta në vendin tonë e midis tyre një takim me Presidentin Bujar Nishani, kreun e parlamentit Ilir Meta dhe kreun e opozitës Lulzim Basha.

Vizita e Johannes do të zgjasë dy ditë dhe ai do të marrë pjesë në dialogun midis Shqipëri-BE, në të cilin Hahn është edhe kryesues bashkë me Kryemistrin Edi Rama. Në fokus të dialogut do të jenë pesë prioritetet kyçe.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia zbulon një plantacion me kanabis dhe arreston 7 persona, rritej me llampa
Rama thotë për Loro Borici: S’është ndërtim pa leje. Por FSHF e ka kthyer disa herë projektin e Atelie 4 »
Article Logic
Execution time: 0.013211011886597
array(1) { ["section"]=> string(67) "komisioneri-europian-johannes-hahn-vizite-dyditore-ne-shqiperi-6563" }