Komisioneri Hahn sot viziton Kosovën, takohet me Haradinajn

Publikuar tek: aktualitet, më 08:44 17-01-2019 Komisioneri Hahn sot viziton Kosovën, takohet me Haradinajn

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, do të vizitojë sot Kosovën.

Gjatë vizitës në Kosovës, komisioneri Hahnn do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj.

“Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim Komisionerin Evropian për Politika të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn”, thuhet në agjendën e kryeminsitrit.

Ende nuk është bërë e ditur se për çfarë do të takohen, Hahn dhe Haradinaj.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Klement Balili sot te Krimet e Rënda, akuzat që rëndojnë mbi të
Indeksi i krimit 2019, Shqipëria përkeqëson renditjen »
Article Logic
Execution time: 0.013099908828735
array(1) { ["section"]=> string(65) "komisioneri-hahn-sot-viziton-kosoven-takohet-me-haradinajn-149144" }