Komisioneri i BE: Jemi të shqetësuar për serinë e tërmeteve në Shqipëri, kemi ofruar ndihmë nga BE

Publikuar tek: aktualitet, më 12:03 22-09-2019 Komisioneri i BE: Jemi të shqetësuar për serinë e tërmeteve në Shqipëri, kemi ofruar ndihmë nga BE

Komisioneri I BE për zgjerimin Johannes Hahn është shprehur paraditen e sotme i shqetësuar për serinë shkatërruese në tërmeteve në Shqipëri.

Komisioneri thotë se BE ka ofruar ndihmë nëpërmjet Mbrojtes Civile të Bashkimit Evropian.

Komisioneri Hahn ka dhënë edhe disa statistika dëmesh, duke përmendur edhe 100 të lënduarit nga tërmeti.

“Jam I keqardhur dhe I shqetësuar të mësoj rreth një serie shkatërruese tërmetesh në tiranë që shkaktuan lëndime për më shumë se 100 banorë dhe dëme serioze edhe në infrastrukturë. Bashkimi Evropian menjëherë ka ofruar asistencë nëpërmjet aktivizimit të mekanizmit të Mbrojtjes Civile” shkruan Hahn.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.24805998802185
array(1) { ["section"]=> string(103) "komisioneri-i-be-jemi-te-shqetesuar-per-serine-e-termeteve-ne-shqiperi-kemi-ofruar-ndihme-nga-be-179368" }