Komisioni Europian: BE në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit, mirëpresim konferencën e donatorëve

Publikuar tek: politike, më 08:43 13-12-2019 Komisioni Europian: BE në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit, mirëpresim konferencën e donatorëve Foto: Bashkimi Europian

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka publikuar konkluzionet e Komisionit Europian, ndër to edhe vendimin për të mbështetur konferencën e donatorëve që do t’i vijnë në ndihmë vendit tonë pas tërmetit të 26 nëntorit.

“Bashkimi Evropian qëndron në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit të fundit. Këshilli Evropian mirëpret njoftimin e Komisionit për të ofruar ndihmë humanitare dhe për të organizuar një konferencë donatorësh”, njofton Komisioni Europian.

Më herët presidenti francez Emmanuel Macron ka shprehur mbështetjen dhe gatishmërinë që konferenca e donatorëve për Shqipërinë të mbahet në Francë.

sdfgsdgweghh3h.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007533073425293
array(1) { ["section"]=> string(106) "komisioni-europian-be-ne-solidaritet-me-shqiperine-pas-termetit-mirepresim-konferencen-e-donatoreve-189262" }