Komisioni i Ligjeve, opozita: Janë larguar 9 mijë punonjës. Strakosha: Nuk kam dijeni

Publikuar tek: aktualitet, më 11:31 21-04-2015 Komisioni i Ligjeve, opozita: Janë larguar 9 mijë punonjës. Strakosha: Nuk kam dijeni

Anëtarët e komisionit të Ligjeve janë përfshirë në debate gjatë diskutimit të ligjit për shërbimin civil.

Deputeti i opozitës Eduart Halimi ka kërkuar nga komisionerja për shërbimin civil Pranvera Strakosha, informacion lidhur me numrin e punonjësve të larguar dhe sa prej vendimeve të Gjykatës Administrative janë zbatuar.

“ Nuk kam dijeni as sa gjyqe kanë fituar qytetarët dhe as sa vendime ka zbatuar qeveria. Ne kemi marrë dëshmi penaliteti për çdo person. Në administratë nuk ka asnjë punonjës të inkriminuar”, ka thënë Strakosha. Opozita pretendon se janë larguar 9 mijë punonjës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ambasadori Hoffmann: Të gjithë azilkërkuesit në Gjermani do të kthehen
Marinzë, 3 grabitës të armatosur tentojnë të vjedhin naftë nga pusi »
Article Logic
Execution time: 0.011913061141968
array(1) { ["section"]=> string(86) "komisioni-i-ligjeve-opozita-jane-larguar-9-mije-punonjes-strakosha-nuk-kam-dijeni-9311" }