Komisioni i Ligjeve, Xhafa: Korrupsioni sorrollat qytetarët pas dyerve të drejtësisë

Publikuar tek: politike, më 13:56 11-05-2015 Komisioni i Ligjeve, Xhafa: Korrupsioni sorrollat qytetarët pas dyerve të drejtësisë

Kreu i komisionit të Ligjeve Fatmir Xhafa i ka quajtur deklaratat e bëra dy ditë më parë nga Presidenti Bujar Nishani si skandaloze, dhe sipas tij, “Presidenti ka treguar një llogjikë anti-kushtetuese për drejtësinë”.

Gjatë mbledhjes së sotme të Komisionit të Ligjeve, Xhafa denoncoi korrupsionin në sistemin gjyqësor dhe u shpreh se Këshilli i Lartë i Drejtësisë është kthyer në një korporatë. Fatmir Xhafa tha se për shkak të korrupsionit të lartë në sistemin gjyqësor “qytetarët sorollaten pas dyerve të drejtësisë".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097761154174805
array(1) { ["section"]=> string(88) "komisioni-i-ligjeve-xhafa-korrupsioni-sorrollat-qytetaret-pas-dyerve-te-drejtesise-10873" }