Komisioni i Sigurisë, Doda-Spahos: Të ikin spiunët dhe komunistët nga administrata

Publikuar tek: aktualitet, më 12:05 07-04-2015 Komisioni i Sigurisë, Doda-Spahos: Të ikin spiunët dhe komunistët nga administrata

Komisioni i Sigurisë ka diskutuar sot projektligjin për hapjen e dosjeve. Në debatin midis deputetes Mesila Doda dhe deputetit Spartak Braho, Doda ka kërkuar që të shqyrtohet kërkesa e të djathtës në Parlament për miratimin e një vendimi të përbashkët për dënimin e figurës së Enver Hoxhës dhe ndalimin e simboleve të komunizmit.

“Projektligji ynë kërkon që spiunët e komunistët të mos jenë më në administratë”, tha Doda. Ndërsa Braho i është përgjigjur se, “Komunistët kanë 20 vite që na qeverisin”. Ndërsa pyetjes së Dodës, “A kemi këllqe ti heqim”? –Braho i jep përgjigje duke thënë, “Nuk kemi pse votojmë, ligji ka rënë në Komisionin e Ligjeve”.

Ndërsa, deputeti Armand Subashi tha gjatë mbledhjes së Komisionit të Sigurisë se Doda po e kthen mbledhjen në një mbledhje fshati.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hajduti dhunon 75 vjeçaren, në kërkim nga Policia. Dje 11 persona në pranga për vjedhje. Ja emrat
Meta takim me delegacionin e Arabisë Saudite: Kundër terrorizmit ndërkombëtar për paqe dhe siguri »
Article Logic
Execution time: 0.011286973953247
array(1) { ["section"]=> string(85) "komisioni-i-sigurise-doda-spahos-te-ikin-spiunet-dhe-komunistet-nga-administrata-8048" }