'Kompensimi për të gjithë njerëzit e penalizuar', Conte bën premtimin e madh për mjekët: Do iu rinovohet kontrata!

Publikuar tek: bota, më 19:54 25-10-2020 'Kompensimi për të gjithë njerëzit e penalizuar', Conte bën premtimin e madh për mjekët: Do iu rinovohet kontrata!

Kompensim për të gjithë ata persona që preken nga masat e reja anti-covid’.  

Është ky premtimi i bërë në konferencën për shtyp të pasdites së sotme nga kryeminsitri i Italisë, Guiseppe Conte, i cili u shpreh se e ndjen zemërimin dhe zhgënjimin që ka sjellë pandemia dhe është i vetëdijshëm me atë që qytetarët po përballen gjatë kësaj periudhe.

"Kompensimi do të arrijë në llogaritë rrjedhëse të atyre që preken drejtpërdrejt nga transferimi banker nga Agjencia e të Ardhurave. Të dhënat e fundit epidemiologjike që kemi analizuar nuk mund të na lënë indiferentë. Analiza tregon një rritje të shpejtë me pasojë që stresi në sistemin shëndetësor kombëtar të ketë arritur nivelet duhet të bëjmë gjithçka që është e mundur për të mbrojtur shëndetin dhe ekonominë,” tha mes të tjerash Conte.

Guiseppe Conte konfirmoi edhe një rinovim kontrate për mjekët që kanë qënë në krye të dëtyrës gjatë kësaj periudhe, natyrisht me ri-vlerësim të pagës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pandemia e koronavirusit, sulmohet me molotov Instituti i Sëmundjeve Infektive në Gjermani
»
Article Logic
Execution time: 0.012460947036743
array(1) { ["section"]=> string(116) "kompensimi-per-te-gjithe-njerezit-e-penalizuar-conte-ben-premtimin-e-madh-per-mjeket-do-iu-rinovohet-kontrata-225122" }