Kompozitori i madh shqiptar feston 90-vjetorin, Inva Mula i bën një dedikim special (FOTO)

Publikuar tek: kulture-art, më 07:32 05-01-2018 Kompozitori i madh shqiptar feston 90-vjetorin, Inva Mula i bën një dedikim special (FOTO)

Baritoni dhe kompozitor i njohur Avni Mula, i cili është vlerësuar dhe nderuar për krijimtarinë e tij, që ka sjellë jo vetëm në skenën operistike, por dhe në atë të këngës në festivale të ndryshme ka mbushur plot 90 vjeç.

Mjeshtri i madh, i cili është njëherësh edhe babai i sopranos së famshme Inva Mula ka festuar ditën e djeshme 90-vjetorin.

Inva përmes rrjeteve sociale i bën një dedikim special për këtë përvjetor.

“90 vjet muzike te mbushur me dashuri ! Faleminderit bab i dashur per gjithshka ti me dhurove ne jete”, shkruan Inva Mula në facebook. Edhe neësbomb.al bashkohet me urimet e shumta dhe i uron mjeshtrit të madh edhe shumë vite të lumtura! 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023930072784424
array(1) { ["section"]=> string(94) "kompozitori-i-madh-shqiptar-feston-90-vjetorin-inva-mula-i-ben-nje-dedikim-special-foto-105475" }