Komunikimi ndryshe i Dumës nga auditori: Studentët i dhanë leksion 'parisë'

Publikuar tek: aktualitet, më 13:09 09-01-2019 Komunikimi ndryshe i Dumës nga auditori: Studentët i dhanë leksion 'parisë'

Deputetja demokrate, Grida Duma e cila është edhe pedagoge pranë univeristetit të Shkencave Sociale ka publikuar një video live nga auditorët bosh.

Duma shprehet se studentët sot në vend që të merrnin leksione  dhanë një leksion të mirë “parisë” prepotente të vendit.

Ajo shton se bojkotimi i mësimit nga studentët ngrohu shpresën e shqiptarëve.

“Në mbi 15 vite leksione nga sallat e universitetit, sot sallat janë bosh dhe studentët nuk marin por po japin leksione. Ata i dhanë nje leksion të madh “parisë” prepotente të vendit dhe nën acarin e stinës ngrohën shpresën më të madhe të shqiptarëve për ndryshim”, shprehet Duma.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dhurimi i gjakut, Meta: Seanca e parë për 2019-ën
Mosdekretimi për shkarkimin e Bushatit, flet Meta: Po përmbush të gjitha detyrimet kushtetuese »
Article Logic
Execution time: 0.013417959213257
array(1) { ["section"]=> string(79) "komunikimi-ndryshe-i-dumes-nga-auditori-studentet-i-dhane-leksion-parise-148089" }