Komuniteti LGBT shqiptar merr pjesë në paradën madhështore në Londër, mes qindra njerëzve valvitet flamuri me shqiponjë

Publikuar tek: aktualitet, më 19:15 08-07-2017 Komuniteti LGBT shqiptar merr pjesë në paradën madhështore në Londër, mes qindra njerëzve valvitet flamuri me shqiponjë

Parada e këtij viti për homoseksualët ka nisur në qendër të Londrës, në të cilën mes dhjetëra  flamujve bie në sy edhe ai shqiptar.

 Më shumë se 26,000 njerëz pritej të merrnin pjesë në paradë e cila u shënua 50 vjet më parë që nga Ligji për Vepra Seksuale 1967, që e bëri homoseksualitetin të ligjshëm.

Në këtë parada që do të zhvillohet nëpër një rrugë prej 1.4 milje nëpër qytet kanë marrë pjesë  edhe anëtarë të komunutetit të LGBT në Shqipëri të cilët kanë mbajtur dhe valëvitur flamurin tonë në dorë, shkruan newsbomb.al

Ngjarja e Londrës ka përfshirë mbarë njerëz nga bota pasi festival i këtij viti mendohet të jetë më i madhi ndonjëherë.

hgfhfg.jpg

hfghfg.jpg

hfghfghfg_copy.jpg

34343453554.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Depresioni, 17 vjeçarja i jep fund jetës duke u varur me litar
Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës për kamionët e tonazhit të rëndë »
Article Logic
Execution time: 0.010268926620483
array(1) { ["section"]=> string(124) "komuniteti-lgbt-shqiptar-merr-pjese-ne-paraden-madheshtore-ne-londer-mes-qindra-njerezve-valvitet-flamuri-me-shqiponje-85495" }