Komuniteti shqiptar i Selanikut nis 16 ton ndihma për të prekurit nga tërmeti

Publikuar tek: rajon, më 21:02 17-01-2020 Komuniteti shqiptar i Selanikut nis 16 ton ndihma për të prekurit nga tërmeti

Mbi 16 ton ndihma humanitare të grumbulluara nga komuniteti shqiptar i Selanikut në Greqi janë nisur për në Shqipëri.

Ndihmat u mblodhën për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit në vendin tonë. Ndihmat materiale por edhe financiare kanë qenë të shumta nga shqiptarët e diasporës. Ndërsa për menaxhimin dhe shpërndarjen e tyre është caktuar të merret Komiteti i Rindërtimit.

dvfdegr34gfghfgh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13343286514282
array(1) { ["section"]=> string(84) "komuniteti-shqiptar-i-selanikut-nis-16-ton-ndihma-per-te-prekurit-nga-termeti-192393" }