Koncerti në nder të Nexhmije Pagarushës në Amerikë, bën bashkë emra të njohur të skenës shqiptare

Publikuar tek: kulture-art, më 18:39 16-02-2018 Koncerti në nder të Nexhmije Pagarushës në Amerikë, bën bashkë emra të njohur të skenës shqiptare

Mbrëmjen e djeshme në SHBA është mbajtur një koncert në nder të ikonës së muzikës shqiptare Nexhmie Pagarusha.

Ky koncert madhështor ka ngjitur në skenë emra të njohur të muzikës dhe jo vetëm. Ata kanë performuar për bashkëatëdhetarët e tyre, ndër to edhe për emra të famshëm të cilët vazhdojnë një karrierë të suksesshme përtej oqeanit.

Fadil Berisha, Emina Cunmulaj, Linda Halimi ishin vetëm disa nga emrat e njohurr të shoëbiz-it shqiptar të cilët ishin të pranishëm në këtë koncert.

Kjo shfaqje ishte pjesë e gamës së gjërë të aktiviteteve që shqiptarët e Kosovës të cilët jetojnë në SHBA kanë organizuar në kuadër të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Në ditët në vijim pritet të mbahen edhe një sërë aktivitetesh të tjera në shtete të ndryshme të Amerikës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.077178001403809
array(1) { ["section"]=> string(103) "koncerti-ne-nder-te-nexhmije-pagarushes-ne-amerike-ben-bashke-emra-te-njohur-te-skenes-shqiptare-110487" }