Konferenca e donatorëve supersukses, 100 mln euro nga buxheti europian për SHQIPËRINË

Publikuar tek: aktualitet, më 15:53 17-02-2020 Konferenca e donatorëve supersukses, 100 mln euro nga buxheti europian për SHQIPËRINË Ursula Von der Leyen

100 mln euro nga buxheti europian do të shkojnë për procesin e rindërtimit.

Lajmi u bë i ditur direkt nga Brukseli nga presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen në Konferencën e Donatorëve e cila u bëri thirrje ndërkaq, 100 shteteve pjesëmarrëse të japin kontributin e tyre.

“100 mln euro nga buxheti europian për Shqipërinë dhe kjo është përtej 15 mln që unë i bëra të njohura në nëntor. Unë ju ftoj të gjithëve të kontribuoni që Shqipëria të ngrihet në këmbë shpejt.

Sot është momenti ynë të tregojmë solidaritetin tonë, sot ne jemi në anën e Shqipërisë në një moment nevoje, Shqipëria do ngrihet nga hiri i tërmetit “, u shpreh Von der Leyen.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093259811401367
array(1) { ["section"]=> string(91) "konferenca-e-donatoreve-supersukses-100-mln-euro-nga-buxheti-europian-per-shqiperine-195505" }