Konferenca e Kryetarëve pranon mocionin e PD, axhenda e Ramës e zhvendos debatin më 15 mars

Publikuar tek: politike, më 12:35 22-02-2018 Konferenca e Kryetarëve pranon mocionin e PD, axhenda e Ramës e zhvendos debatin më 15 mars

Konferenca e Kryetarëve u mblodh ditën e sotme dhe pasi ka shqyrtuar kërkesën e PD për mocion me Kryeministrin Edi Rama është vendosur që debati të zhvillohet më 15 mars.

Mësohet se debati do zhvillohet në këtë datë për shkak të axhendës së kryeministrit Edi Rama, pasi edhe në dy seancat e radhës nuk do të jetë në Shqipëri për shkak të takimeve jashtë vendit.

Sipas PD për heqjen nga skema e ndihmës ekonomike të më shumë se 20 mijë familjeve ekstremisht të varfra në të gjithë vendin.

Partia Demokratike pretendon se përjashtimi është abuziv, i bërë në proçedura aspak transparente, në tejkalim të përcaktimeve ligjore dhe, me shumë gjasë, në kushtet e ndjekjes penale.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010513782501221
array(1) { ["section"]=> string(97) "konferenca-e-kryetareve-pranon-mocionin-e-pd-axhenda-e-rames-e-zhvendos-debatin-me-15-mars-111090" }