Konferenca për politikat botërore, Rama ngjitet në podium dhe nuk ia ndan sytë kryeministres lezbike të Serbisë (FOTO)

Publikuar tek: politike, më 15:35 03-11-2017 Konferenca për politikat botërore, Rama ngjitet në podium dhe nuk ia ndan sytë kryeministres lezbike të Serbisë (FOTO)

Kryeministri shqiptar Edi Rama është duke marrë pjesë në konferencën botërore për politikat.

Ky është edicioni i 10-të i konferencës që zhvillohet në Marok. Rama sëbashku me kryeministren e Serbisë, Ana Brnabiç në podium kanë folur për një epokë të re paqeje në Ballkan.

"Procesi i integrimit në BE do të ndihmojë në zbutjen e mosmarrëveshjeve midis vendeve. Kosova funksionon si shtet i pavarur, sovran. Duke njohur Kosovën, Serbia bën një hap para. Serbia do lehtësohet nga një barrë e së kaluarës. E ardhmja e dy vendeve është fqinjësia e mirë.”, është shprehur Rama.

"Vëndet e Ballkanit perëndimor kanë nevojë për Bashkimin Europian dhe BE ka nevojë për Ballkanin Perëndimor sepse kështu mund të bëhet e gjitha Europa bashkë", është shprehur Ana Brnabiç.

Por përveç faktit që vetëm Rama dhe Brnabiç kanë qenë të vetmit kryeministra të Ballkanit deri më tani, që janë ngjtur në podium, ka qenë edhe një diçka tjetër që ka tërhequr vëmendjen.

Redaksia e newsbomb.al, ka arritur të sigurojë një foto të dy kryeministrave në podium, ku kreu i qeverisë shqiptare Rama shfaqet duke parë Ana Brnabiç me një shikim disi të çuditshëm. Rama e vështron Brnabiç me shikim admirues. 

Më poshtë fotot:

Screenshot_25_copy.jpg

Screenshot_19.jpg

Screenshot_26.jpg

Screenshot_27.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama nga Maroku jep një mesazh të fortë për Serbinë
Rikthehet Majlinda Bregu, ironi për anëtarësimin në BE: Mos u hallakatni me lajme fallxhoresh nëse viti i luanit apo miut do na çelë derën e Europës »
Article Logic
Execution time: 0.01029109954834
array(1) { ["section"]=> string(121) "konferenca-per-politikat-boterore-rama-ngjitet-ne-podium-dhe-nuk-ia-ndan-syte-kryeministres-lezbike-te-serbise-foto-98232" }