Konfidenciale... por s’mban më “ujë pilafi” dhe Gjiknuri i nxjerr letrën Haxhinastos: Kush ishte skenari 3 për Rrugën e Kombit

Publikuar tek: barometri, më 09:24 04-04-2018 Konfidenciale... por s’mban më “ujë pilafi” dhe Gjiknuri i nxjerr letrën Haxhinastos: Kush ishte skenari 3 për Rrugën e Kombit

Ministri Damian Gjiknuri e ish ministri Edmond Haxhinasto

Letra ka të mbishkruar “konfidenciale” por ministri i Infrastrukturës dhe EnergjisëDamian Gjiknuri e ka publikuar për të qartësuar opinionin publik për atë që ndodhi me Rrugën e Kombit.

Gjiknuri pranoi sot se duhet të ishte bërë një fushatë tre javore informimi për publikun edhe pse siç tha ai, nuk ishte e re pagesa për Rrugën e Kombit.

Sakaq, ministri i Ramës ka publikuar dokumentin e konsulentit për ish-ministrin e LSI Edmond Haxhinasto e ku presupozohet se do zbatohej skenari i tretë, i zgjedhur nga qeveria e mëparshme.

Ky skenar që mbante pikërisht numrin 3 parashikonte tarifën 8- 9 euro për përdoruesit e Rrugës së Kombit.

LETRA E PLOTË KONFIDENCIALE:

Letra_e_konsulentit_per_Haxhinaston-page-002.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028824090957642
array(1) { ["section"]=> string(127) "konfidenciale-por-s-mban-me-uje-pilafi-dhe-gjiknuri-i-nxjerr-letren-haxhinastos-kush-ishte-skenari-3-per-rrugen-e-kombit-115607" }