Konflikti mes Armenisë, presidenti i Azerbajxhanit: Do të luftojmë deri sa të largohen nga tokat tona

Publikuar tek: bota, më 18:35 30-09-2020 Konflikti mes Armenisë, presidenti i Azerbajxhanit: Do të luftojmë deri sa të largohen nga tokat tona

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev  është zotuar se do të luftojnë deri sa forcat armene të lagohen nga territori i diskutueshëm.

"Ne kemi vetëm një kusht, forcat e armatosura armene duhet të lënë pa kushte, plotësisht dhe menjëherë të lënë tokat tona," tha Aliyev.

Lufta është rindezur në rajonin Nagorno-Karabakh, i pretenduar nga të dyja shtetet, por që aktualisht ndodhet nën kontrollin e ushtrisë armene.

Mediat e huaja raportojnë se mbi 100 persona kanë vdekur deri tani, përfshi edhe civilë, nga konflikti që sot ka hyrë në ditën e katër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011472940444946
array(1) { ["section"]=> string(106) "konflikti-mes-armenise-presidenti-i-azerbajxhanit-do-te-luftojme-deri-sa-te-largohen-nga-tokat-tona-222249" }