Konflikti në Himarë, “Agimi i Artë” proteston para ambasadës shqiptare në Athinë

Publikuar tek: politike, më 22:03 02-11-2017 Konflikti në Himarë, “Agimi i Artë” proteston para ambasadës shqiptare në Athinë

Pasditen e sotme para ambasdës shqiptare në Athinë disa dhjetra qytetarë grek dhe minoritarë shqiptarë që banojnë në Greqi kanë protestuar.

Protesta ëshë organizuar nga partia ekstermiste e djathë “Agimi i Artë” kundër shembjes së banesave në Himarë që ka filluar ditët e fundit.

Në këtë protestë ka marrë pjesë edhe organizata “Unioni i Himariotëve të Athinës” dhe u hodhën parrula të forta kundër asaj që është duke ndodhur në Himarë.

Deputeti i "Agimit të Artë", Kristos Papas, mori pjesë në këtë tubim, ku dhe përsëriti kërkesën e tij që aviona luftarakë grekë të fluturojnë mbi qiellin e Himarës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Denoncimi i Reme Lalës: Kryebashkiaku vjen 1 ditë në javë në Bashki, pasi ka pirë nja 5 dopio raki
Deklasifikimi i mbledhjes së Këshillit të Sigurisë, ish ministrja Kodheli tregon detaje »
Article Logic
Execution time: 0.011306047439575
array(1) { ["section"]=> string(83) "konflikti-ne-himare-agimi-i-arte-proteston-para-ambasades-shqiptare-ne-athine-98152" }