Konflikti në Venezuelë, ministri i Jashtëm rus telefonon Sekretarin amerikan të Shtetit

Publikuar tek: bota, më 19:56 01-05-2019 Konflikti në Venezuelë, ministri i Jashtëm rus telefonon Sekretarin amerikan të Shtetit Ministri i Jashtem rus, Sergei Lavrov dhe Sekretari amerikan, Mike Pompeo

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, pati mbasditen e sotme një bisedë telefonike me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo.

Sipas mediave, biseda ka patur në fokus situatën aktuale në Venezuelë dhe në Siri.

Temë e bisedimit sipas raportimeve, ka qenë edhe iniciativa e SHBA-së për ndërhyrje ushtarake në Venezuelë, për të rrëzuar regjimin sipas tyre të Maduros.

Është folur gjithashtu edhe për axhendën e ardhshme Rusi-SHBA.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010242938995361
array(1) { ["section"]=> string(93) "konflikti-ne-venezuele-ministri-i-jashtem-rus-telefonon-sekretarin-amerikan-te-shtetit-162589" }