Konflikti për pronësinë, banorët përplasen me policinë, nuk lejojnë shëmbjen e murit (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:09 23-05-2017 Konflikti për pronësinë, banorët përplasen me policinë, nuk lejojnë shëmbjen e murit (VIDEO)

Në qytetin e Sarandës ditën e sotme fadromat e IKMT-së kanë shembur një ndërtim pa leje.

Bëhet fjalë për një mur ndarës mes dy pronave që nga banorët pretendohet se është me leje ndërsa nga instancat shtetërore është pretenduar e kundërta dhe për këtë arsye është prceduar më shëmbjen e murit. Në videon e publikuar banorët konfontohen me forcat e policisë të ndodhura në terren dhe tentojnë që të bllokojnë fadromën.

Më poshtë videoja:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « DURRËS/ Tre persona konfliktohen, një i vdekur, 2 në gjendje të rëndë
Bujar Nishani shpall “Nderi i Kombit” Muhamet Malon »
Article Logic
Execution time: 0.011435031890869
array(1) { ["section"]=> string(94) "konflikti-per-pronesine-banoret-perplasen-me-policine-nuk-lejojne-shembjen-e-murit-viedo-79681" }