Konfliktohet për vëllain, ish-futbolli i FLAMURTARIT dhe KUKËSIT rreh me grushta trajnerin

Publikuar tek: sport, më 19:37 07-10-2018 Konfliktohet për vëllain, ish-futbolli i FLAMURTARIT dhe KUKËSIT rreh me grushta trajnerin Pforzheim, ekipi i kategorisë së pestë ku luan Lushtaku

Ligat inferiore të futbollit fshehin probleme që për syrin e pjesës më të madhe nuk shihen.

Në kategorinë e pestë të futbollit gjerman dy vëllezërit Kushtrim dhe Kreshnik Lushtaku kanë goditur me grushta trajnerin e tyre Gokhan Geke (ekipi Pforchaim) pasi ky i fundit uli në stol Kreshnikun, i cili humbi një penallti të rëndësishme.

Vëllai i tij Kushtrimi debatoi verbalisht me trajnerin bashkë me një lojtar tjetër dhe në acarim e sipër kanë shkëmbyer grushta.

Klubi ka vendosur t’i përjashtojë të tre lojtarët dhe atyre u është ndaluar hyrja në stadiumet e tjera.

Kushtrim Lushtaku ka luajtur para pak kohësh me Flamurtarin (2015-2016) dhe Kukësin (2014-2015, 2016-2017)

lushtaku1-770x470-768x469.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024263858795166
array(1) { ["section"]=> string(96) "konfliktohet-per-vellain-ish-futbolli-i-flamurtarit-dhe-kukesit-rreh-me-grushta-trajnerin-136959" }