Kongresi i FIFA-s vendos sot për pranimin e Kosovës

Publikuar tek: sport, më 10:53 13-05-2016 Kongresi i FIFA-s vendos sot për pranimin e Kosovës

Institucioni ndërkombëtarë i futbollit FIFA mbledh sot kongresin e 66-të ku do të votohet edhe për kërkesën e Kosovës për tu antarësuar me të drejta të plota në FIFA.

Pas pranimit në UEFA, Kosova ka bërë edhe kërkesën për tu pranuar në FIFA.

Ky kongres do të mbahet në Meksikë, nga ku pritet të certifikohet kombëtarja më e re që do të fitojë menjëherë të drejtën për t’iu shtuar skuadrave pjesëmarrëse në kualifikueset e kampionatit botëror “Rusi 2018”.

Edhe në pranimin e saj në UEFA për Kosovën pati vota pro dhe kundër, ashtu siç mund të ketë edhe këtë herë, por e rëndësishme është që të bëhet e mundur që kjo kombëtare të jetë e barabartë me të tjerat. Delegacionet e të gjitha federatave anëtare në FIFA do të jenë sot në Meksikë për të vendosur në lidhje me kërkesën që Kosova ka bërë për t’u pranuar. Kongresi fillon në orën 16:30 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093128681182861
array(1) { ["section"]=> string(57) "kongresi-i-fifa-s-vendos-sot-per-pranimin-e-kosoves-40332" }