KONGRESI socialist i 1996, shikoni sa i ri ka qenë GRAMOZ RUÇI (FOTO-ARKIVE)

Publikuar tek: politike, më 14:33 04-02-2018 KONGRESI socialist i 1996, shikoni sa i ri ka qenë GRAMOZ RUÇI (FOTO-ARKIVE)

Ka qenë një opozitë shumë e vështirë. 

Janë socialistët e thjeshtë që hapin arkivat e tyre për të kujtuar ngjarje e personazhe, e sesi kanë bërë opozitë në vitet e vështira. Foto e mësipërme, i përket kongresit të PS të vitit 1996, e më pas përgatitja për zgjedhjet e këtij viti, të cilat, duhet kujtuar se Partia Socialiste nuk I njohu për shkak të vjedhjeve masive të kryera nga ana e PD.

 E në këtë foto duket edhe kryetari i sotëm i Kuvendit, Gramoz Ruçi që në atë kohë ka qenë sekretar i Partisë Socialiste. Dhe mund ta shikoni sa i ri duket në këtë foto. Këto 22 vjet të tranzicionit e kanë transformuar numrin një të kuvendit të Shqipërisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01193904876709
array(1) { ["section"]=> string(80) "kongresi-socialist-i-1996-shikoni-sa-i-ri-ka-qene-gramoz-ruci-foto-arkive-109094" }